مشکل تأمین آب آشامیدنی ۳۰۰ روستای آذربایجان غربی رفع شد

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد اشرفی در این زمینه اظهار کرد: در این روستاها با ساماندهی و رفع اتفاقات در شبکه‌های انتقال و توزیع، تجهیز چاه‌های آب و مخازن ذخیره از بروز مشکل در تأمین آب آشامیدنی در فصل گرم سال پیشگیری شد.

وی، با بیان اینکه در حال حاضر بیش از دو هزار روستای استان زیر پوشش خدمات مستقیم شرکت آب و فاضلاب قرار دارند، افزود: با تلاش‌های انجام گرفته توسط پرسنل شرکت آب و فاضلاب، آب آشامیدنی سالم، بهداشتی و مستمر در اختیار یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر جمعیت ساکن در این روستاها قرار می‌گیرد.

اشرفی، با اشاره به اجرای طرح‌های محرومیت زدایی در سطح روستاهای استان اظهار کرد: در حال حاضر عملیات آبرسانی به ۳۶۹ روستا در قالب طرح‌های محرومیت زدایی و با مشارکت قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) سپاه در دست اجراست.

وی، اعتبار پیش بینی شده برای این طرح‌ها را ۱۰ هزار میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: در ادامه طرح‌های محرومیت زدایی و در قالب قراردادهای دوم و سوم نیز آب آشامیدنی پایدار ۶۰۰ روستای دیگر استان تأمین خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی اضافه کرد: با اجرای کامل این دو طرح، نزدیک به ۱۰۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار آذربایجان غربی از آب آشامیدنی سالم و پایدار بهره مند خواهند شد.

نظر خود را بنویسید

اخبار مشابه

آب سبزیجات و نوشیدنی‌های سالم نیز خواص ضدالتهابی دارند و به عنوان منبع خوبی از ویتامین‌ها، مواد معدنی و آنتی‌اکسیدان‌ها شناخته می‌شوند. نوشیدن به اندازه مایعات از نیاز‌های اساسی بدن محسوب می‌شود. نوشیدنی های سالم آب آب تصفیه شده بدون شک بهترین نوشیدنی طبیعی در جهان است. آب غنی شده با اکسیژن، آب معدنی و […]

قهوه سبز همان دانه‌های قهوه معمولی هستند که فقط بوداده نشده‌اند و کاملاً خام باقی ‌مانده‌اند. مطالعات نشان می‌دهد که برشته نکردن این دانه باعث حفظ برخی مواد شیمیایی سالم و طبیعی موجود در آن خواهد شد. به همین دلیل قهوه سبز به‌عنوان یک مکمل برای کاهش وزن محبوب و مشهور شده است. شما می‌توانید […]