بهترین نوشیدنی برای سلامت شما

آب سبزیجات و نوشیدنی‌های سالم نیز خواص ضدالتهابی دارند و به عنوان منبع خوبی از ویتامین‌ها، مواد معدنی و آنتی‌اکسیدان‌ها شناخته می‌شوند. نوشیدن به اندازه مایعات از نیاز‌های اساسی بدن محسوب می‌شود.

نوشیدنی های سالم

آب

آب تصفیه شده بدون شک بهترین نوشیدنی طبیعی در جهان است. آب غنی شده با اکسیژن، آب معدنی و آب ویتامین‌دار نیز از دیگر نوشیدنی‌های پیشنهادی در این دسته هستند. آب برای بدن ضروری است و از کم آب شدن بدن، یبوست و بروز سنگ کلیه پیشگیری می‌کند.

آب بدون هیچ کالری بهترین نوشیدنی برای کاهش وزن محسوب می‌شود. اگر روزانه ۳ فنجان آب به رژیم غذایی خود اضافه کنید، می‌توانید میزان مصرف قند، نمک و چربی را کاهش دهید و ۲۰۰ کالری کمتر دریافت کنید.

دوغ

بعد از آب، دوغ را به عنوان نوشیدنی طبیعی و سالم به شما معرفی می‌کنیم، البته برای کسانی که به محصولات لبنیاتی حساسیت ندارند. این نوشیدنی ضمن داشتن کلسیم فراوان، منجر به تصفیه ارگان‌های گوارشی نیز می‌شود و اگر کم‌نمک و کم‌چرب مصرف شود، مصرف مستمر و روزانه آن، هیچ مشکلی برای شما ایجاد نمی‌کند.

البته توجه داشته باشید که دوغ طبع سردی دارد و بهتر است آن را به همراه نعناع خشک، پونه خشک، پودر زیره و مواد دیگری که طبع گرم دارند، مصرف کنید.

نظر خود را بنویسید

وبلاگ‌های مشابه

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد اشرفی در این زمینه اظهار کرد: در این روستاها با ساماندهی و رفع اتفاقات در شبکه‌های انتقال و توزیع، تجهیز چاه‌های آب و مخازن ذخیره از بروز مشکل در تأمین آب آشامیدنی در فصل گرم سال پیشگیری شد. وی، با بیان اینکه در حال حاضر بیش از دو هزار روستای […]

به گزارش خبرنگار مهر، حسین اکبریان شامگاه یکشنبه در دیدار با سردار استکی فرمانده قرارگاه منطقه‌ای سیدالشهدا (ع) با اشاره به پیشرفت پروژه جهاد آبرسانی در دهستان‌های کوهستان و بهارستان شهرستان نائین که با همکاری قرارگاه سازندگی امام حسن مجتبی (ع) در حال پیشرفت است، اظهار داشت: این پروژه با پیشرفت ۶۵ درصدی در حال […]

به گزارش خبرگزاری مهر، فیروز قاسم‌زاده سخنگوی صنعت آب در گفت‌وگو با شبکه خبری آب ایران با اشاره به وضعیت مخازن سدهای کشور از ابتدای سال آبی جاری تا ۱۸ مهر ماه اظهار کرد: ورودی سدهای کشور از ۰.۵۰ میلیارد متر مکعب در سال گذشته به ۰.۶۶ میلیارد متر مکعب افزایش یافته است که نشان […]