بحران آب

به گزارش خبرگزاری مهر، سحر تاج بخش مسلمان رئیس سازمان هواشناسی کشور در نشست حکمرانی آب در حاشیه سومین نمایشگاه بین المللی ایران ژئو در تهران اظهار داشت: افزایش خشکسالی‌ها در کشور سبب شده تا منابع آب زیر زمین به شدت برداشت شود و بسیاری از مناطق کشور با چالش فرونشست و پیامدهای آن مواجه شوند.

مساله آب چالشی‌ترین موضوع آینده کشور است

وی افزود: ناچار هستیم در غالب یک برنامه بخصوص در حوزه‌های مرتبط با آب مثل مدیریت منابع آب، بخش کشاورزی، حوزه صنعت، محیط زیست و سایر حوزه‌های مرتبط، از ظرفیت‌های آب‌های جوی استفاده کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواشناسی کشور ادامه داد: باید برنامه‌ریزی درستی تدوین شود تا با این شرایط، کشور به سمت تعادل پایدار از نظر منابع آبی هدایت شود به خصوص در بخش منابع آب‌های زیر زمینی که اکنون یکی از سخت‌ترین و پر چالش‌ترین مسائل کشور را به خود اختصاص داده است.

تاج بخش مسلمان افزود: آنچه بدیهی است استفاده از ظرفیت‌های موجود کشور برای برنامه‌ریزی مدیریت منابع آب است چرا سناریوهای بلند مدت نشان از پیامدهای منفی زیاد تغییر اقلیم در این حوزه است.

وی تصریح کرد: کره زمین امسال گرم‌ترین بهار، گرم‌ترین تابستان، گرم‌ترین پاییز و احتمالاً گرم‌ترین زمستان خود را از زمان ثبت رکوردهای جوی تا کنون دیده است و سال ۲۰۲۳ گرم‌ترین سال زمین است.

نظر خود را بنویسید

اخبار مشابه

آب سبزیجات و نوشیدنی‌های سالم نیز خواص ضدالتهابی دارند و به عنوان منبع خوبی از ویتامین‌ها، مواد معدنی و آنتی‌اکسیدان‌ها شناخته می‌شوند. نوشیدن به اندازه مایعات از نیاز‌های اساسی بدن محسوب می‌شود. نوشیدنی های سالم آب آب تصفیه شده بدون شک بهترین نوشیدنی طبیعی در جهان است. آب غنی شده با اکسیژن، آب معدنی و […]

قهوه سبز همان دانه‌های قهوه معمولی هستند که فقط بوداده نشده‌اند و کاملاً خام باقی ‌مانده‌اند. مطالعات نشان می‌دهد که برشته نکردن این دانه باعث حفظ برخی مواد شیمیایی سالم و طبیعی موجود در آن خواهد شد. به همین دلیل قهوه سبز به‌عنوان یک مکمل برای کاهش وزن محبوب و مشهور شده است. شما می‌توانید […]